IZSTĀDE “LEVITĀCIJA”

No 2016. gada 4. līdz 23. martam

Mākslas galerijā Putti

Vispārpieņemtie “tā ir pareizi” un “tā jābūt” ir ieslodzījuši krātiņā sapņus. Pieaugušo pasaulē tie lielākoties atmostas vairs tikai naktīs, jo dienā stereotipu, stresa un domu haosa sasaistītais prāts nepieļauj brīvsoli.
Elitas Patmalnieces izstāde “Levitācija” ir savveida mūsdienu mandala – virs 21. gadsimta metropoles lidojoša sieviete. Brīva, tā pacēlusies pāri ikdienībai un aktuālās dzīvesstila kultūras atribūtikai. Tuvāk sev un tiem savas apziņas apcirkņiem, par kuru eksistenci, iespējams, viņa nav pat nojautusi. Melnbaltais zīmējums klāj vienu galerijas “Putti” sienu un tā izkrāsošanā var piedalīties jebkurš izstādes apmeklētājs. Atliek vien paņemt turpat blakus noliktās krāsas un otas, un ļaut rokai sevi vadīt. Impulsīvi, aizrautīgi, saplūstot kopīgā iedvesmas lidojumā – šeit un tagad, katra individuālajai enerģijai kļūstot par daļu no mākslas darba radīšanas procesa.
Vienlaikus šī ir arī pirmā interaktīvā Elitas Patmalnieces izstāde, kopīgi radītajam mākslas darbam pēcāk turpinot dzīvi arī citās radošās izpausmēs – kleitās, traukos, interjera priekšmetos utt., tādējādi apliecinot radošās enerģijas nebeidzamību un teju bezgalīgās transformācijas spējas.
“Arī zīmējot, krāsojot un gleznojot iespējams nonākt meditatīvā stāvoklī, kas ļauj mums pacelties pāri ikdienišķajam, atklāt sevī jaunus apvāršņus un attīrīt prātu,” saka Elita.


*Levitācija (latīņu val. – ‘vieglums’, ‘niecīgs svars’) ir parādība, kad cilvēks vai priekšmets bez acīmredzama atbalsta lidinās telpā. Levitācija iespējama tikai tajā gadījumā, ja ir pilnīgi apgūta koncentrēšanās un pareizas elpošanas prasme, kas ļauj kontrolēt pasaules dzīvības enerģiju.